Nyní si na webu můžete rezervovat se slevou 10%!

rezervovat se slevou

O hotelu

Rodinný hotel Embassy****  poskytuje svým hostům maximální komfort a pohodlí.

Rezervace pokojů

Příjezd:
Odjezd:

Rodinný hotel Embassy se nachází v samotném historickém centru lázeňského města Karlovy Vary v blízkosti Vřídelní kolonády a léčivých pramenů. Současná podoba hotelu Embassy se začala utvářet v letech 1993 – 1995, kdy dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí původně bytového domu.

Součástí Hotelu je dobová restaurace podávající českou a mezinárodní kuchyni, lobby bar a malé fitness centrum. Pro naše hosty zajišťujeme masáže pod vedením zkušeného a výborného maséra pana Michaela Valenty, dále rezervace tenisových kurtů, golfových hřišť (sleva na greenfee 10-20%), lázeňské procedury, vstupenky na kulturní akce, půjčování jízdních kol a holí pro nordic walking. Hoteloví hosté mohou také využít kosmetických služeb značky „La Prairie“.

Parkování je možné bezplatně před hotelem nebo na vlastním uzavřeném parkovišti.

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází vyhlášené léčivé prameny, kolonády, lázeňské lesy vybízející k procházkám a golfová hřiště. Hotel je vzdálen pouze 5 minut chůze od nejznámějšího karlovarského pramene „Vřídlo“

 
Historie hotelu
1846 Klasicistní dům uváděn pod názvem Fürst Reuss – Greiz (viz Plan der Stadt Karlsbad Von Alois Souvent, k.k. Mappen Archivar 1846, Gedruckt bei Joh. Rauch).
1876 Dům nadále uváděn pod názvem Fürst Reuss – Greiz a jako majitel je uváděna Katharina Grimm (viz Situations – Plan der Stadt Karlsbad. Herausgegeben von Otto Schindler, Civil – Geometer, 1876).
1924 Původní název Fürst Reuss – Greiz. V domě obchod s lahůdkami, v zadní části klenuté stáje. Jako majitelka je uváděna Josefine Pittroff (vdova po majiteli lahůdkařství). Jako zaměstnanec rodiny Pittroffů zde již bydlí jistý Ewald Czermak s vlastní telefonní linkou č. 1049a. poč. 30. let – kupuje již vedoucí obchodu Ewald Czermak od vdovy výnosné lahůdkařství i s domem Fürst Reuss – Greiz.
1938 Czermak zvelebuje lahůdkařský obchod a současně buduje zcela novou vinárnu „Zum Cazzelwurm” v pravé části přízemí a zadní stáji. Prostory vinárny navrhuje karlovarský architekt Dr. Ing. Mewes a rozděluje je na čtyři části:
Holandská jizba - Zde vévodí mohutná kachlová kamna. Nástěnná malba z venkovského života v Holandsku je dílem karlovarského akademického malíře Seemana. Na soklu při stěně stával model gotické amsterodamské radnice.
Havraní hnízdo - Styl chebské venkovské jizby. Kovaná mříž z dílny uměleckého zámečníka Peithnera, havraní lustr, umělecky vyřezávané hodiny. Stěny zdobily police s chebklou keramikou.
Sokolí jizba - Zde návštěvníka víta nápis: Ať tvé oči vždycky slídí jako oči sokola! Ze stropu visí sokolí klec od truhláře Julia Alferyho z Rybář. Na stěnách reliéfy větví. Ve výklenku středověký sokolník od akadem. Sochaře Willyho Russe.
Dračí jeskyně - Na čelní zdi sv. Michal, vítěz nad dračí saní od Alferyho, do podoby draka komponován též lustr. Dračí motivy se opakují též na železných stojanech. Vpravo nad trůnem je obraz knížecího přicházejícího z brány paláce. Stěny vyzdobeny rytířskými výjevy. Jak stoly, tak i židle potaženy tlačenou kůží. Zde bývala původní konírna domu. (zpracováno dle materiálu Karla Nejdla).
1946 Dům uváděn pod novým názvem „Triglav”. Adresář z roku 1946 uvádí: Vinárna dům Triglav, národní správce Jaroslav Kůla, telefon 3049. (byt: Tř. Marš. Stalina 12, tel. 2470)
 

Video a virtuální prohlídka

 

Fotogalerie

Restaurace Embassy, Karlovy Vary
Lobby bar Hotel Embassy, Karlovy Vary
Snídárna Hotel Embassy, Karlovy Vary
Fitness Hotel Embassy, Karlovy Vary
 

Co dál by Vás mohlo zajímat

Ubytování Hotel Embassy

Ubytování

Hotel Embassy nabízí luxusní ubytování ve 33 renovovaných pokojích s krásným výhledem na historické centrum Karlových Varů.

Více
Restaurace Embassy

Restaurace

Hotelová restaurace se stoletou tradicí je vyhlášená svou vynikající českou i mezinárodní kuchyní a nabídkou prvotřídních vín.

Více
Rezervace ubytování Hotel Embassy

Rezervace ubytování

Vyberte si pokoj, který Vám bude vyhovovat a rezervujte si svůj pobyt v kouzelném městě Karlovy Vary včas!

Více